شرایط و ضوایط خرید اقساطی

۱- چک صیادی

دارندگان چک های جدید (بنفش رنگ) می بایست قبل از مراجعه جهت خرید یکی از پنج برنامه معرفی شده از طرف بانک مرکزی که به ترتیب سکه ،ایوا، ۷۲۴، آپ و تاپ را روی تلفن همراه نصب و مراتب احراز هویت را انجام داده باشند. در مورد چک های صیادی زرد رنگ سابق نیاز به انجام مراحل ذکر شده نیست. تفاوت چک های جدید و قدیم صیادی را در پایین همین صفحه مشاهده کنید.


۲- گارانتی محصولات

کلیه کالاهای ارائه شده در این طرح با گارانتی رسمی می باشد.


۳- تعهدات گارانتی محصولات

هرگونه عدم ارائه خدمات توسط شرکت های گارانتی، حقوقی را جهت عدم انجام تعهدات مربوط به تسهیلات برای مشتری ایجاد نمی کند.


۴- عدم ارائه مدارک مثبته

در صورت عدم ارائه مدارک مثبته شغلی و اعتباری این مرکز حق عدم فروش را برای خود محفوظ می داند و صرفاً انجام ثبت نام، حقوقی را برای متقاضی ایجاد نخواهد کرد.


۵- عدم انجام تعهدات پرداختی

چنانچه مشتری به تعهدات پرداختی در موعد مقرر عمل نکند این مرکز روند قضایی متناسب را جهت احقاق حقوق خود پیگیری خواهد کرد.


۶- هدایای خرید نقدی و جشنواره فروش محصولات

خرید اقساطی محصولات، شامل هدیه های فروش نقدی و یا جشنواره های اجرایی این مرکز نخواهد بود.


۷- خرید اقساطی به نام شخص ثالث

چنانچه خریدار (بهره بردار کالا) و پرداخت کننده چک اقساط متفاوت است باید ثبت نام برای صاحب چک انجام شود چرا که روند اعتبارسنجی می بایست برای پرداخت کننده چک انجام شود.


۸- خرید بدون چک

امکان فروش کالا بدون پرداخت چک به هیچ وجه وجود ندارد. حتی با ارائه سفته و یا گواهی کسر از حقوق.


۹- نحوه محاسبه و پرداخت اقساط

متقاضی در هر لحظه می تواند با مراجعه به منوی بالا و انتخاب ماشین حساب از نحوه محاسبه و پرداخت اقساط آگاهی یابد.


۱۰- پرداخت با تعداد چک کمتر

پرداخت ۱۲ ماهه با تعداد چک کمتر از ۱۲ عدد با اعمال فرمول رأس گیری امکان پذیر می باشد. تعداد چک ها باید مضربی از مدت زمان بازپرداخت باشد که اعمال فرمول توسط فروشندگان برای متقاضیان محترم انجام می پذیرد.


۱۱- صحت اطلاعات وارد شده

متقاضی اقرار می نماید کلیه اطلاعاتی که در فرم ثبت نام وارد کرده تماماً با اختیار و تأیید وی انجام شده است.


۱۲- مسئولیت صحت اطلاعات

مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده به عهده مشتری می باشد و هرگونه مغایرت اطلاعات منجر به عدم دریافت تأییدیه اعتبار سنجی خواهد شد.


۱۳- حریم خصوصی کاربران

مسئولیت امنیت و عدم افشا اطلاعات متقاضیان پس از انجام ثبت نام به عهده این مرکز می باشد.


۱۴- چک تأمین ضمانت پرداخت

لازم به ذکر است جهت تأمین ضمانت پرداخت در هر قرارداد فروش اقساط، یک فقره چک بدون تاریخ به مبلغ بیست درصد بیشتر از مبلغ تسهیلات در وجه شرکت و بدون ذکر کلمه "ضمانت" یا "حسن انجام تعهدات" از متقاضی اخذ می گردد که در پایان قراداد و بعد از وصول همه چک های ماهیانه به متقاضی تحویل خواهد شد. چک ضمانت براساس اصل و فرع تسهیلات اعطایی اخذ می شود.


۱۵- خرید ثانویه اقساطی

خرید ثانویه اقساط منوط به تسویه کامل خرید اولیه می باشد. لذا درخواست مجدد خرید فقط در صورتی که تمام تعهدات قبلی متقاضی وصول شده باشد، قابل بررسی است.

۱۶- قانون ویژه دارندگان چک صیادی بنفش (صیادی جدید)

متقاضیان محترم دارای چک بنفش (صیادی جدید) می‌بایست معادل کل چک های خرید اقساط به این شرکت سفته ارائه دهند.لازم به ذکر است در پایان تعهدات، سفته به مشتری بازگردانده می شود.

پرداخت اقساط با چک بانکی معتبر صیاد

استعلام وضعیت اعتباری چک های متقاضیان از سامانه بانک مرکزی انجام می شود

لازم به ذکر است کد صیاد دسته چک در زمان خرید توسط فروشندگان استعلام می شود و در صورت سفید بودن وضعیت استعلام، فروش قابل انجام است؛ در غیر این صورت این مجموعه مسئولیتی در قبال مراجعه مشتری به فروشگاه نخواهد داشت. ضمناً ثبت نام هایی که با کد صیاد انجام می شود، مراحل اعتبارسنجی سریع تری خواهد داشت.

چک صیادی قدیم

خرید با چک امکان پذیر است و نیاز به ثبت به نام دریافت کننده و سامانه صیاد ندارد.

چک صیادی(بنقش) جدید مشمول بند ۱

متقاضیانی که چک های جدید بنفش رنگ دارند مشمول بند ۱ شرایط و ضوابط اقساطی هستند و قبل از مراجعه جهت خرید می بایست احراز هویت در یکی از ۵ برنامک ذکر شده در بند ۱ را انجام داده باشند.

خرید اقساطی

سوالات متداول

خرید اقساطی
خرید اقساطی

خیر. تنها با داشتن چک صیادی به نام شخص متقاضی فروش انجام می‌شود.

بله. می توانید هر مبلغ دلخواهی را به عنوان پیش پرداخت در نظر بگیرید ولی حداقل میبایست یک چهارم مبلغ فاکتور باشد.کمتر از یک چهارم امکان پذیر نیست.

سقف خرید تماما به مدارک مثبته اعتباری که متقاضی ارائه میدهد،بستگی دارد و هیچ سقف از پیش تعیین شده ای برای افراد وجود ندارد.به عنوان مثال زمانی که متقاضی مدارکی دال بر درآمد ماهیانه سه میلیون تومان ارائه می دهد سقف خرید بیش از ده میلیون تومان دریافت نخواهد کرد.

همه ی افراد امکان ثبت نام را دارند. اما پذیرش درخواست ثبت نام در مرحله ی اول اعتبارسنجی، برای تمام متقاضیان اتفاق نمی افتد و نیازمند داشتن شغل قابل قبول، درآمد مشخص ، حساب بانکی معتبر بدون سابقه چک برگشتی یا معوقات بانکی و داشتن گردش حساب متناسب با میزان حقوق و خرید است.

شما به تعداد بی نهایت می توانید خرید اقساطی از سامانه تقسیط داشته باشید ولی انجام هر خرید بعدی ملزم به تسویه خرید قبلی است.در صورتی که متقاضی تعهدات باقیمانده داشته باشد نمی تواند از سامانه تقسیط مجدد خرید کند.